زراعت و باغبانی

آستانه اشرفیه، قطب تولید فلفل کشور

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه گفت: این شهرستان قطب تولید فلفل در کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبر کشاورزی، مسعود امیربنده‌ای افزود: ۱۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان به تولید فلفل اختصاص دارد و برداشت این محصول هم اکنون در آستانه در حال انجام است.

وی ادامه داد: فلفل‌کاری کاری پر زحمت است و هر روز باید کشاورز در مزرعه فلفل حضور داشته باشد و برای برداشت محصول به نیروی کار زیادی نیاز دارد.

امیربنده‌ای خاطرنشان کرد: اگر چه فلفل‌کاری پر رنج است، اما سود بالایی از فروش این محصول نصیب بهره‌برداران می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به علت تازه‌خوری بلافاصله پس از برداشت این محصول برای فروش راهی بازار می‌شود، تصریح کرد: فلفل آستانه علاوه براینکه در بازارهای شهرستانی گیلان عرضه می‌شود، برای فروش به تهران می‌رود.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه با بیان اینکه از زمان ورود فلفل به بازار مردم گیلان آن را در سفره های خانه و مهمانی خود جای می‌دهند، گفت: هر روز متقاضیان بیشتری برای فعالیت در تولید فلفل به ما مراجعه می کنند و در صورتی که در اراضی غیرشالیزاری بخواهند به تولید این محصول بپردازند، از آنها حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه برداشت فلفل در آستانه تا پایان آبان ماه ادامه دارد، افزود: به هیچ وجه، به هیچ کشاورزی اجازه داده نمی‌شود برای تولید فلفل و یا بادام شالیزار خود را تغییرکاربری دهد.

امیربنده‌ای ادامه داد: کشاورزان می‌توانند برای تولید بیشتر فلفل اراضی جوار خانه‌های روستایی که بلا استفاده هستند، را به کشت فلفل اختصاص بدهند./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا