اقتصاد کشاورزی

آغاز برداشت زعفران در خمین/ میانگین برداشت از هر هکتار، ۶ کیلوگرم

 رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خمین گفت: برداشت محصول زعفران از سطح ۱۰۸ هکتار مزارع این شهرستان آغاز شد.

 به گزارش خبر کشاورزی، علی اصغر کاظمی افزود: میانگین تولید این محصول از هر هکتار زمین زیرکشت در خمین در سال زراعی جاری ۶ کیلوگرم است و برآورد شده که امسال ۶۰۰ کیلوگرم طلای سرخ در این شهرستان تولید و روانه بازار شود.

وی ادامه داد: کشت این محصول در هر هکتار سه فرصت شغلی ایجاد کرده است و در مجموع ۲۰۰ بهره‌بردار و کارآفرین خمین به کاشت زعفران اشتغال دارند.

رئیس اداره تولیدات  گیاهی جهاد کشاورزی خمین اظهار داشت: این شهرستان در تولید زعفران جایگاه نخست استان مرکزی را دارد و با داشتن خاک مستعد و آب و هوای نیمه گرمسیری، زمستان ملایم و تابستان گرم و خشک، محل مساعدی برای کشت و تولید این محصول است.

کاظمی گفت: زعفران خمین با توجه به نوع خاک و شرایط آب و هوایی از نظر عطر، رنگ و طعم از کیفیت بالایی در کشور برخوردار است و با استانداردهای لازم مطابقت دارد.

وی اضافه کرد: زعفران از محصولات مقاوم به خشکی است که در سال‌های اخیر کاشت آن در خمین به‌ویژه در بخش مرکزی آن که با کم‌آبی دست و پنجه نرم می کند، ترویج شده است.

رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خمین یادآور شد: ۴۷۰ کیلوگرم گل زعفران مرغوب به ارزش ۶۶ میلیارد ریال پارسال از مزارع خمین برداشت و روانه بازار شد.

خمین واقع در نوار جنوبی استان مرکزی است که ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.

۵۲ درصداز مردم خمین بهره‌بردار حوزه کشاورزی هستند و این خطه در تولید محصول زعفران رتبه اول، گل محمدی، لوبیا و عسل رتبه دوم را در استان مرکزی دارد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

دکمه بازگشت به بالا