زراعت و باغبانیمرکزی

آغاز کاشت پاییزه محصولات در شهرستان فراهان

سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار گندم آبی و ۵ هزار هکتار جو آبی در شهرستان فراهان کشت می‌شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فراهان گفت: ۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان سال زراعی جاری زیر کشت پاییزه انواع محصولات شامل گندم، حبوبات و جو دیم و آبی رفت.

 

ولی‌الله یارمحمدی افزود: این شهرستان با ۳۷ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی زیر کشت گندم دیم، ۵ هزار هکتار حبوبات دیم و ۵ هزار هکتار جو دیم رتبه اول تولید محصولات دیم در استان مرکزی را دارد.

او با بیان اینکه سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ هکتارگندم آبی و پنج هزار هکتار جو آبی در این شهرستان کشت می‌شود بیان کرد:  از ۲۳ هزار هکتار اراضی کشت آبی فراهان تاکنون در یک‌هزار و ۹۵۸ هکتار آن طرح سیستم‌های آبیاری نوین اجرا شده و تا پایان سال ۱۳۷ هکتار نیز به این سطح افزوده می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فراهان اظهار داشت: نظام آبیاری حاکم بر اراضی کشاورزی این شهرستان با استفاده از منابع آبی چشمه و قنات انجام می‌شود و کوچک بودن اراضی کشاورزان مانع از اجرای سیستم‌های آبیاری بارانی است. یارمحمدی گفت: ۲۶۵ تن بذور اصلاح شده مناسب و مرغوب سال زراعی جاری در راستای مقابله با خشکسالی بین کشاورزان توزیع شده است.

او عنوان کرد: استفاده از بذور اصلاح شده و مقاوم به خشکی ، بهره‌گیری از کود‌های آلی و پتاسه، جانمایی مناسب بذر و رعایت عمق جایگاه کشت، استفاده از سیستم‌های مکانیزاسیون و کشاورزی حفاظتی، بهره‌گیری از نباتات علوفه‌ای دیم در تناوب با غلات، رعایت آیش و تناوب، استفاده از ارقام پربازده وکم آب بر در اراضی مرغوب و کشت گیاهان دارویی در اراضی کم بازده از اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی درسال جاری‌ست. / خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا