زراعت و باغبانیکردستان

آغاز کشت گندم در اراضی دیم و آبی کرمانشاه

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در آیین آغاز کشت‌های پاییزه گندم که به صورت پایلوت در شهرستان دهگلان برگزار شد، اظهار داشت: براساس برنامه‌های که وجود دارد، امسال در ۵۵۰ هزار هکتار گندم دیم و ۳۴ هزار هکتار گندم آبی کشت می‌شود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، کشت پاییزه در ۸۹۰ هزار هکتار اراضی گندم دیم و آبی در کردستان با حضور سرپرست معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی آغاز شد.

 

محمد فرید سپری با بیان اینکه تامین بذر و نهاده مورد نیاز کشاورزان صورت گرفته است، اضافه کرد: چیزی که مهم است، اینکه فقط از کود اوره استفاده نشود، بلکه کودهای فسفاته و پتاسیم نیز استفاده شود.

وی گفت: براین اساس، کشاورزان لازم نیست اکنون پول کود را پرداخت کنند و در زمان تحویل گندم به سیلوها، از مبلغ خرید کسر خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه کشاورز کارت برای کشاورزان شارژ شده است، ادامه داد: در قالب این کارت، به هر کشاورز ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بهره ۱۲ درصد پرداخت می‌شود که بازپرداخت آن یکساله بوده و از زمانی که به حساب آنان واریز می شود، زمان بازپرداخت شروع می‌شود.

سپری به ممنوعه بودن دشت‌های دهگلان و قروه اشاره کرد و گفت: در این ۲ شهرستان با مشکل کم آبی مواجه هستیم ولی ظرفیت بسیار خوبی در زمینه کشاورزی و دامپروری وجود دارد. / ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

دکمه بازگشت به بالا