کردستانمحیط زیست

ارتقا تصفیه خانه‌های سنندج تا ۳ سال آینده

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: هم اکنون اجرای طرح ارتقا چهار تصفیه‌خانه فاضلاب استان در دست اجرا است و این پروژه‌ها تا پایان سال ۱۴۰۳ به اتمام خواهد رسید.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، علیرضا تخت‌شاهی اظهار کرد: در حال حاضر تصفیه خانه‌های فاضلاب شهرهای سنندج، سقز، مریوان و سریش آباد در دست ارتقا هستند و تا سال ۱۴۰۳ همه این طرح‌ها به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج با ظرفیت تصفیه ۹۹ هزار متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت ۴۶۵ هزار نفر ایجاد شده که قرار است ظرفیت تصفیه آن به ۱۵۰ هزار متر مکعب در شبانه روز و برای جمعیت ۷۰۰ هزار نفری افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان یادآور شد: این پروژه هم اکنون دارای ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی است و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، طرح ارتقا آن تا پایان سال ۱۴۰۱ تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

تخت‌شاهی گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر مریوان هم اکنون با ظرفیت تصفیه ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت ۱۰۵ هزار نفر در حال فعالیت است که براساس برنامه ظرفیت تصفیه آن به ۵۹ هزار متر مکعب در شبانه روز و برای جمعیت ۲۱۰ هزار نفر ارتقا می‌یابد. این پروژه هم اکنون دارای ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی‌ست و در صورت تامین ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز، ارتقای آن تا پایان سال ۱۴۰۲ تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به در دست اجرا بودن تصفیه خانه فاضلاب سریش آباد هم اضافه کرد: این تصفیه خانه با ظرفیت تصفیه ۲ هزار متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت ۱۰ هزار نفر احداث شده که قرار است ظرفیت تصفیه آن به چهار هزار متر مکعب در شبانه روز و برای جمعیت ۱۸ هزار و ۳۰۰ نفر ارتقا یابد. طرح ارتقای تصفیه خانه فاضلاب سریش آباد هم اکنون دارای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و در صورت تامین ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز تا پایان سال ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسید. تصفیه خانه فاضلاب شهر سقز هم با ظرفیت تصفیه ۳۴ هزار متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت ۱۵۰ هزار نفر در حال فعالیت است که ظرفیت آن به ۵۴ هزار متر مکعب در شبانه روز و پوشش جمعیت ۲۴۰ هزار نفری ارتقا خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان افزود: طرح ارتقای تصفیه خانه فاضلاب سقز ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تامین ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز، طرح ارتقا این طرح تا پایان سال ۱۴۰۳ تکمیل خواهد شد.

در حال حاضر ۹ تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای کردستان وجود دارد ۹۶ درصد جمعیت شهری استان هم زیر پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دو =

دکمه بازگشت به بالا