کردستانمحیط زیست

استفاده از سلاح، آخرین راهبردی‌ست که به محیط بانان آموزش داده می‌شود

جانشین معاونت حفاظت فیزیکی پلیس پیشگیری ناجا گفت: پلیس هم با متخلفان حوزه محیط زیست به طور قاطع برخورد می‌کند.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، محمد حسن نژاد اظهار کرد:  روز چهارشنبه در بازدید از اسلحه خانه و دیدار با یگان حفاظت محیط زیست کردستان در سنندج، عمکلرد محیط زیست این استان نشان از تعامل خوب آنها با سازمان‌های لشکری و کشوری است.

 

وی با اشاره به اینکه عملکرد یگان‌های حفاظت محیط زیست در کشور همواره رصد می‌شود، افزود: استفاده از ظرفیت مردمی در انجام رسالت و ماموریت‌های ما بسیار تاثیر گذار است لذا باید استان‌ها به این مهم توجه داشته باشند.

جانشین معاونت حفاظت فیزیکی پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه یکی از معضلات گریبانگیر کارکنان محیط زیست استفاده از سلاح است، گفت: استفاده از سلاح همواره آخرین راهبرد پلیس است و برای آشنایی و نحوه استفاده در شرایط ضروری با در نظرگرفتن موارد قانونی به محیط بانان آموزش داده می‌شود.

حسن نژاد آموزش مستمر را منجر به کاهش آسیب‌ها خواند و افزود: در پلیس پیشگیری مجتمع تربیت و آموزشی وجود دارد که یکی از رسالت‌های آن ارائه آموزش و همکاری در راستای تدوین برنامه‌های تفصیلی و آموزشی به یگان‌های حفاظت است.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ یگان حفاظت در کشور وجود دارد که یکی از آن‌ها یگان حفاظت محیط زیست است، اظهار کرد: اساتید و مدرسان  مجرب را برای ارائه آموزش های لازم به یگان‌های حفاظت محیط زیست استان‌ها اعزام می‌کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان هم در این دیدار در خصوص اهمیت کار محیط بان و خط مقدم حفاطت محیط زیست گفت:  تعامل و حامی بودن نیروی انتطامی با محیط زیست در ماموریت‌ها بیشتر نشان داده می‌شود که این همکاری ارزشمند در استان بوجود آمده است.

فریبا رضائی اضافه کرد: حوزه کاری محیط زیست بسیار گسترده است و همواره با چالش‌ها و مشکلات زیادی هم روبه رو می شود و این رسالت کارکنان این اداره کل را بیشتر کرده است.

وی به ارائه گزارشی از چالش های زیست محیطی استان هم چون معضل کیفیت آب شرب سنندج و مسائل پیش روی آبگیری سد ژاوه و مشکلات تالاب بین المللی زریبار پرداخت./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =

دکمه بازگشت به بالا