اقتصاد کشاورزی

اصفهان، دارای کم‌ترین سرانه مصرف آرد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان گفت: بنابر تأییدیه سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره تعزیرات حکومتی، استان اصفهان کمترین میزان آردفروشی را دارد.

به گزارش خبر کشاورزی،محسن ضیائی خاطرنشان کرد: استان‌هایی که کمترین سرانه مصرف آرد را دارند، به اصطلاح نشتی آرد یا تخلف فروش خارج از شبکه در این استان‌ها کمتر اتفاق می‌افتد.

وی افزود: متأسفانه تفاوت فروش قیمت آرد در بخش‌های یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای، زمینه تخلف را نیز در این بخش ایجاد می‌نماید.

ضیائی ادامه داد: با توجه به اینکه اصفهان کمترین سرانه مصرف آرد را دارد بنابر تأییدیه سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره تعزیرات حکومتی، خوشبختانه کمترین میزان آردفروشی را در سطح استان شاهد هستیم. اگرچه نظارت این حوزه بر عهده سازمان صمت است اما بازرسی‌های مشترک از سوی دستگاه‌های نظارتی نیز از واحدهای نانوایی استان صورت می‌گیرد.

به گفته مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان، سرانه مصرف آرد در شهرستان اصفهان ۵/۴ کیلوگرم و در کل استان به طور میانگین ۲/۶ کیلوگرم است. در حال حاضر تعداد ۱۰۰۰ واحد نانوایی در شهر اصفهان و ۴۸۰۰ نانوایی در استان اصفهان فعالیت دارند./ غلات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا