اقتصاد کشاورزی

افتتاح نخستین کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران در تربت حیدریه

 مدیرعامل کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران گفت: در ارتباط ویدئو کنفرانسی با رییس جمهوری چندین طرح در حوزه زعفران و نیز نخستین کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران کشور در تربت‌حیدریه افتتاح می‌شود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی، سید احسان مصطفوی افزود: همچنین امروز از طرح کشاورزی قراردادی رونمایی می‌شود که در این راستا با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت جهاد کشاورزی، یک بانک عامل و نیز مجری این قرارداد، محصول تولیدی زعفران از کشاورزان به قیمت بالاتر از بازار خریداری و در همین راستا به کشاورزان آموزش کاشت، داشت و برداشت ارائه می‌ شود و در این راستا ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات تخصیص داده شده است.

 

وی ادامه داد: رونمایی از سه طرح سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران ( OSEC)، طرح سوغات ملی ایران و  طرح دفاتر پیشخوان صنایع کشور در مشهد بخش دیگری از مراسم ارتباط ویدئویی با رییس جمهوری‌ست.

مدیرعامل کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران در خصوص کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران گفت: این کارخانه به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع در شهرستان تربت حیدریه قرار دارد و زنجیره ارزش زعفران از آموزش به کشاورزان، ارائه خدمات مشاوره‌ای ادوات کشاورزی و انواع کود، کتابخانه تخصصی زعفران، موزه زعفران و آزمایشگاههای مجهز زعفران و تالار بورس تخصصی زعفران در این کارخانه قرار دارد.

مصطفوی افزود: نخستین صندوق سرمایه گذاری کالایی مبتنی بر کشاورزی زعفران، پسته و زیره کشور نیز در شهرستان تربت حیدریه افتتاح شده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا