اقتصاد کشاورزیکرمانشاه

افزایش پوشش بیمه‌ای اراضی کشاورزی کرمانشاه

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون ۱۲۲ هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه رفته، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در نهایت ۲۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بیمه شود.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، رشید امینی در گفت و گو با ایسنا، ادامه داد: تاکنون بیشترین اراضی استان در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آباد غرب و سنقروکلیایی زیرپوشش بیمه رفته‌اند.

 

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کرمانشاه سپس با اشاره به اجرای طرح جهش تولید با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای افزایش پوشش بیمه‌ای اراضی کشاورزی، گفت: سهمیه استان برای اجرای این طرح ۱۵۰  هزار هکتار بوده که در تلاشیم تا این سطح را به حدود ۲۰۰ هزار هکتار افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹۴ هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیر پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها رفته، ادامه داد: در طرح جهش تولید، اراضی دیم استان شامل مزارع گندم دیم، جو دیم، حبوبات و گیاهان علوفه‌ای با امتیازات خوبی زیر پوشش بیمه می‌روند.

وی در ادامه با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی به عنوان کلیدی‌ترین سازوکار حمایتی برای کاهش ناپایداری‌های ناشی از وقوع پدیده‌ها و حوادث غیرمرقبه شناخته می‌شود، گفت: با توجه به پرریسک بودن کار کشاورزی، از کشاورزان می خواهیم در فرصت داده شده حتما نسبت به بیمه کردن اراضی خود اقدام کرده و این چتر حمایتی را برای خود باز کنند.

امینی با بیان اینکه زارعان تا پایان آذر ماه فرصت دارند نسبت به بیمه کردن اراضی خود اقدام کنند و تمدید این زمان بستگی به عواملی مثل شرایط جوی، تقاضای مشتریان و… دارد، ادامه داد: احتمالا مهلت بیمه کردن اراضی کشاورزی تا ۱۵ دی ماه تمدید خواهد شد. / ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا