آبزیان و زنبورداریدام و طیور

امسال ده‌ها میلیون دز واکسن‌ در حوزه‌های دام، طیور و آبزیان تولید شد

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: در حوزه بیوتک انسانی خیلی وضعیت فوق العاده است، شرکت‌های بزرگی داریم و بسیاری از این شرکت‌ها را به سمت فعالیت در حوزه حیوانی هدایت کرده ایم.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امروز شنبه در حاشیه بازدید خود و وزیر جهاد کشاورزی از خط تولید واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شرکت واکسن سازی دانش بنیان پسوک در منطقه ماهدشت کرج، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از زحمات وزیر جهاد کشاورزی به دلیل اهتمامی که از همان ابتدا چه آن زمان که در مجلس شورای اسلامی بودند و چه امروز که وزیر هستند در حوزه اقتصاد دانش بنیان همواره همراهی و حمایت کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: طی سه سال گذشته بحث ورود شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه واکسن و دارو‌های دام و طیور و آبزیان را آغاز کردیم.

ستاری خاطرنشان کرد: امسال ده‌ها میلیون دز واکسن‌های مختلف در حوزه‌های دام، طیور و آبزیان در داخل توسط شرکت‌های خصوصی تولید و وارد بازار شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: از سوی دیگر شرکت‌هایی در این حوزه در حال فعالیت هستند که مشکلات فراوانی در واردات بیش از اندازه محصولات دارند.

وی با بیان این که این شرکت‌ها امروز دارای اثربخشی در تولید واکسن بومی هستند، عنوان کرد: امسال ده‌ها میلیون دز واکسن‌های مختلف در حوزه‌های دام، طیور و آبزیان در داخل توسط شرکت‌های خصوصی تولید و وارد بازار شده است.

ستاری با اشاره به این که امروز خطوط تولیدی فوق العاده‌ای در حال احداث است، تصریح کرد: این واحد‌ها به تدریج افتتاح می‌شوند و با بهره برداری از آن‌ها در حوزه واکسن سازی اتفاقات خوبی در شرکت‌های خصوصی در حال رخ دادن است. / بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا