همدانهواشناسی

باد شدید پدیده غالب آسمان همدان

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: با بیان اینکه وزش باد پدیده غالب طی ۲۴ ساعت آینده است شب گذشته وزش باد شدید با ۹۰ کیلومتر بر ساعت برخی از نقاط استان را درنوردید.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، محمد حسن باقری شکیب افزود: سرعت وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته در شهرهای بهار، شیرین سو و گل تپه ۹۰ کیلومتر بر ساعت و در شهر همدان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی با بیان اینکه وزش باد تا ۲۴ ساعت آینده در برخی از نقاط استان همدان ادامه دارد خاطرنشان کرد: امروز و فردا پدید بارشی نداریم و از روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی ضعیف به ویژه در بعدازظهرها ریزش پراکنده برف پیش‌بینی می شود. در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و قهاوند با ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان بودند.

کارشناس اداره هواشناسی خاطرنشان کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

باقری شکیب افزود: بیشترین بارش‌های ثبت شده در ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه هواشناسی نهاوند با ۱۸ میلی‌متر و ایستگاه هواشناسی دانشگاه همدان با ۱۶ میلی‌متر است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا