قزوینهواشناسی

بارش برف در آوج قزوین ادامه دارد

کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: آسمان شهرستان آوج هم اکنون با بارش برف همراه با مه رقیق همراه است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مریم بهروزی اظهار کرد: همانگونه که پیش‌بینی شد، بارش باران از ۲ روز گذشته در سطح استان آغاز شده تا جایی که تاکنون بیشترین میزان بارش ها مربوط به آبیک با ۳۴.۴ و بویین زهرا نیز حدود ۳۱ میلی‌متر بوده و در قزوین نیز این میزان ۲۳ میلی‌متر به ثبت رسیده است.

 

وی با بیان اینکه بارش‌ها در تمامی سطح استان، به خصوص نیمه جنوبی و شرقی بوده، اضافه کرد: بارش در گردنه‌ها از جمله قسطین لار و بهرام آباد شب گذشته به صورت برف بوده و هما اکنون نیز شاهد بارش برف در آوج هستیم.

این کارشناس هواشناسی تاکید کرد: برای امروز /شنبه/ همچنان انتظار بارندگی را داریم اما از فردا تا پایان روز سه شنبه آسمانی بدون بارش و صاف پیش‌بینی می‌شود. به لحاظ دمایی نیز همچنان کاهش دما در سطح منطقه ادامه دارد اما صبح دوشنبه سردترین صبح ماه را خواهیم داشت. هم اکنون سطح جاده های استان به خاطر بارندگی لغزنده و با وجود مه رانندگان با کاهش دید روبرو می‌باشند.

بهروزی خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته معلم کلایه در بخش رودبار الموت شرقی و آوج با صفر درجه سانتی‌گراد و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۱۳ درجه سانتی‌گردا بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۶ تا ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بوده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا