اصفهانهواشناسی

بارش برف و باران در راه اصفهان

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی اصفهان گفت: با نفوذ سامانه بارشی در مناطق غربی استان بارش‌ها  پایان هفته شروع و از روز جمعه در اکثر مناطق استان بارش باران و برف آغاز می‌شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، آسیه آقایی افزود: با اشاره به استقرار جوی نسبتاً پایدار طی امروز در استان اصفهان بر این اساس در اکثر مناطق آسمان صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 

وی گفت: از فردا با گذر این موج از روی استان شاهد افزایش ابر و از روز پنجشنبه با نفوذ سامانه بارشی در مناطق غربی استان بارش‌ها شروع می‌شود، در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی به دلیل غلظت آلاینده‌های جوی از فردا تا اوایل روز پنجشنبه کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی استان اصفهان افزود: از روز جمعه در اکثر مناطق استان بارش باران و برف آغاز می‌شود، شدت بارش در نیمه غربی و شمالی استان به صورت باران و برف خواهد بود، در روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و در مناطق مستعد برف و کولاک انتظار می‌رود.

آقایی با اشاره به اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق تغییر محسوسی نخواهد داشت، گفت: بیشینه و کمینه دمای هوا در کلانشهر اصفهان بین ۲۱ و پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان است.

وی ادامه داد: خور و بیانک با دمای ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای چهار درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود./ ایمنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا