کردستانهواشناسی

بارش برف پدیده غالب آسمان کردستان

مسئول اداره کل هواشناسی کردستان گفت: از امروز تا اواخر هفته هوای استان ناپایدار بوده و بارش برف و باران پدیده غالب استان است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، قمری اظهار کرد: باتوجه به ورود سامانه بارشی و توده هوای سرد به منطقه، ازامروز (دوشنبه۲۹آذر) تا اواخر هفته،هوای استان ناپایدار است.

 

وی افزود: در این مدت بارش باران و برف، وزش باد، دربرخی نقاط مه و در ارتفاعات و گردنه‌ها بارش برف و کولاک پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره هواشناسی ادامه داد: برای امروز تا صبح فردا بارش‌ها تمامی استان را فراگرفته، در برخی نواحی غربی و جنوبی استان موجب آبگرفتگی و سیلابی شدن رودخانه‌ها شده و در نیمه شمالی و ارتفاعات استان بارش برف و کولاک پدیده غالب خواهد بود.

قمری تصریح کرد: از بعدازظهر فردا، بارش‌ها عمدتا به شکل برف بوده، در توابع شهرستان‌های بانه، سقز، مریوان و سروآباد متمرکز می‌شود و دردیگر نقاط استان بویژه ارتفاعات احتمال رگبار برف و کولاک خواهد بود.

وی عنوان کرد:با توجه به بارش برف و کولاک در نواحی مرتفع و سردسیر استان،طی فعالیت سامانه مشکلات تردد، لغزندگی و انسدادهای موقت نیز دور از انتظار نیست. دما نیز تااواخر هفته روند کاهشی دارد به طوری که دمای میانگین تاروز جمعه حدود ۳ تا ۴درجه کاهش می یابد.

پیش‌بینی مسئول هواشناسی استان اضافه کرد: در شبانه روز گذشته ایستگاه بابارشانی گروس با دمای ۷/۷- درجه سانتی‌گراد سردترین و ایستگاه سلین اورامانات با۱۳ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان بوده است. دمای هوا در سقز که بزرگترین شهر نیمه شمالی استان را بین ۲/۴- و ۹/۷ و دمای ایستگاه هواشناسی فرودگاه سنندج را بین ۱/۵- و۱۲/۲ درجه سانتی‌گراد ذکر کرد.

قمری بیان کرد: بیشترین سرعت وزش باد استان در ۲۴ ساعت گذشته در دهگلان و به میزان۱۲ متربرثانیه بوده است./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا