اصفهاندام و طیور

بازار مرغ در اصفهان شرایط مطلوبی دارد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان درباره وضعیت بازار مرغ با توجه به افزایش قیمت جوجه یک روزه، اظهار کرد: میانگین کشتار مرغ استان در چند روز گذشته بیش از ۶۵۰ تن بوده که رقم قابل قبولی بوده است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، حسین ایراندوست با بیان اینکه نهاده‌ها تامین شود نباید نگران گرانی مرغ تا پایان سال باشیم، گفت: با توجه به میزان کشتار مرغ در اصفهان، هفته گذشته کشتارگاه‌ها اعلام کردند که مرغ از مغازه‌ها در حال بازگشت است و به دنبال منجمد کردن مرغ‌های مازاد بودند که این مجوز نیز در استان صادر شد.

 

وی افزود: با توجه به این میزان کشتار، هفته گذشته کشتارگاه‌ها اعلام کردند که مرغ از مغازه‌ها در حال بازگشت است و به دنبال منجمد کردن مرغ های مازاد بودند که این مجوز نیز در استان صادر شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه میزان مرغ منجمد در سامانه جامع انبارها، تجارت و رهتاب ثبت می شود که در مواقع نیاز با هماهنگی جهاد کشاورزی و سازمان صمت این مرغ به بازار برمی‌گردد، گفت: روز گذشته نیز چهارمحال و بختیاری از اصفهان درخواست مرغ داشت و قرار شد بعد از مکاتبه مرغ مازاد اصفهان به این استان ارسال شود با این وجود در حال حاضر وضعیت بازار مرغ در اصفهان آرام است.

وی درباره افزایش قیمت جوجه یک روزه، گفت: در دو هفته گذشته قیمت جوجه یک روزه اندکی کاهش یافته است.

ایراندوست با اشاره به دو تصمیم کشوری برای کاهش قیمت جوجه یک روزه، گفت: قرار شد فاصله جوجه ریزی ها از ۷۰ روز به ۹۰ روز افزایش یابد، همچنین سقف جوجه ریزی‌ها بر روی ۸۰ درصد ظرفیت مرغداری‌ها بسته شد و از سوی دیگر تخم مرغ های نطفه دار وارد کشور شد که این سه اقدام موجب شد کاهش قیمت جوجه یک روزه شده است.

وی گفت: اگرچه قیمت مصوب جوجه یک روزه ۴۲۰۰ تومان بود اما نرخ آن به ۱۱ هزار تومان رسید که با این سه اقدام قیمت آن به ۸ هزار تومان کاهش یافته است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان درباره پیش‌بینی بازار مرغ با توجه به کاهش قدرت خرید گوشت قرمز و ماهی از سوی مردم، اظهار کرد: اگر وضعیت تامین نهاده ها همچنان ادامه پیدا کند، با اقدامات انجام شده نباید تا پایان سال نگرانی بابت بازار مرغ داشته باشیم به شرطی که نهاده‌ها با قیمت ۴۲۰۰ تومان در اختیار مرغدار قرار گیرد./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سه =

دکمه بازگشت به بالا