خراسان رضویهواشناسی

بازگشت هوای سرد به خراسان رضوی

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دمای هوا در مناطق مختلف استان تا روز چهارشنبه هفته جاری حدود ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مرتضی اثمری افزود: بیشینه دمای امروز مشهد ۱۴ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که تا فردا – دوشنبه – چهار درجه کاهش یافته و در روز سه‌شنبه به کمتر از ۵ درجه سلسیوس خواهد رسید.

 

وی خاطرنشان کرد: کمینه دمای هوای مشهد دیشب یک درجه سلسیوس بود که با روند کاهشی خود برای سه‌شنبه شب به ۴ درجه زیر صفر می‌رسد. فعالیت سامانه بارشی که از عصر فردا، دوشنبه، در خراسان رضوی آغاز شده و بیشتر نیمه شمالی این استان را فرامی‌گیرد تا پایان وقت روز سه‌شنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت و به تدریج این سامانه از نوار شرقی خراسان رضوی خارج خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی اظهار کرد: با ورود این سامانه بارش باران و برف همراه با کولاک برف در مناطق کوهستانی، کاهش دید و پدیده مه‌گرفتگی و افت قابل توجه دما برای استان پیش‌بینی شده است.

قوچان با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر و خواف با بیشینه دمای ۱۷ درجه به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند. در این مقطع زمانی بیشترین شدت وزش باد نیز در شهرستان‌های سرخس و سبزوار با سرعت ۳۶ کیلومتر در ساعت گزارش شده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا