اقتصاد کشاورزی

باید مصرف داخلی زعفران را در سبد غذایی خانوار ایرانی افزایش داد

عضو هیات علمی دانشگاه تربت‌حیدریه گفت: فعالان حوزه زعفران در کشور ما برای فرآوری محصول خام، تبدیل آن به مواد دارای ارزش افزوده و ایجاد و گسترش صنایع تبدیلی مرتبط با حوزه زعفران کار زیادی انجام نداده‌اند. 

به گزارش خبر کشاورزی، حسن فیضی افزود: این نقصان موجب شده بخش زیادی از زعفران تولیدی ایران به صورت خام صادر و توسط دیگر کشورها با ارزش افزوده بسیار بالا، به دیگر نقاط جهان صادر شود.

وی به توجه نسبت به درآمد بالای همین کشورها از محل فرآوری و صدور زعفران ایران تاکید و اضافه کرد: میزان تولید سالانه زعفران در ایران حدود ۴۰۰ تن و حجم مصرف داخلی آن ۸۰ تن است که همین خود یک معضل تلقی می‌شود لذا باید مصرف داخلی را با هر شیوه و  راهکاری در سبد غذایی خانوار ایرانی افزایش داد.

این پژوهشگر گفت: سود اصلی در تجارت و صدور زعفران ایران، در قالب بسته‌های کوچک با وزن چند گرم آن هم در چارچوب برندینگ و همچنین تاکید بر خواص و مصارف دارویی و فرآوری این محصول پرفایده برای مصرف‌کنندگان نهایی آن در سطح جهان است که حصول چنین امری نیازمند ایجاد یک سازمان واحد و منسجم در ایران برای زعفران است.

فیضی افزود: کانونهای مختلفی در کشورمان نظیر اتحادیه و شورای ملی زعفران وجود دارند که هر کدام بر قیمت محصول و همچنین کارکرد صنعت زعفران تاثیرگذار هستند بر این اساس ضرورت دارد یک سازمان واحد در ایران همه امور زعفران را از تولید در زمین تا توزیع و فناوری بر عهده گیرد تا از خام‌فروشی این محصول مهم راهبردی در قالب صادرات فله‌ای جلوگیری شود.

وی ادامه داد: امسال به دلیل افزایش هزینه‌های تولید زعفران حتی برخی کشاورزان محصول خود را از مزرعه برداشت نکردند و این بدان معناست که دولت باید از کشاورزان زعفرانکار حمایت کند.

دانشیار رشته کشاورزی دانشگاه تربت‌حیدریه گفت: پژوهشکده زعفران در تربت‌حیدریه کارهای خوبی انجام داده که لازم است از نتایج پژوهشی آن حمایت شود زیرا منتج به ایجاد صنایع تبدیلی و در نهایت جلوی خام‌فروشی گرفته می‌شود.

فیضی افزود: روزانه در دنیا چندین میلیون فنجان قهوه سرو می‌شود اما می توان دمنوش گیاهی زعفران را با توجه به خواص مثبتی که روی سلامت بدن دارد جایگزین آن کرد همچنین باید برای  سرو انواع غذاهایی که مرتبط با زعفران است فرهنگ سازی شود.

مهم ترین راه‌کار: راه اندازی شهرک صنعتی زعفران

مدیر پیشین گروه اقتصاد و بازاریابی پژوهشکده زعفران همچنین گفت: راهکارهایی برای جلوگیری از خام‌فروشی زعفران از حمایت از مکانیزاسیون کشاورزی تا اعطای تسهیلات صادراتی مطرح شده‌ است اما مهمترین و موثرترین راهکار راه اندازی شهرک صنعتی اختصاصی زعفران در مناطق تولید عمده این محصول است.

محتشمی افزود: در چنین شهرکهایی مجموعه‌ای از واحدهای تولیدی مرتبط با زعفران سازماندهی و شبکه‌سازی می‌شوند تا توان و ظرفیت مجزای آنها در قالب یک مجموعه توانمند به شکلی موثر افزایش یابد.

وی ادامه داد: متصل کردن زعفران‌کاران به چرخه صنایع تبدیلی و فرآوری از طریق احداث واحدهای سردخانه تخصصی و نگهداری گل زعفرانی که در فصل برداشت مازادش را با هدف تنظیم قیمت نگهداری می‌کنند، احداث واحدهای فرآوری خلاق در حوزه‌های غذایی و دارویی که به تولید محصولات نوین و با ارزش بالا بر پایه بخش‌های مختلف گیاه زعفران می‌پردازند و ساخت واحدهای تولید مکانیزاسیون زعفران که به افزایش بهره‌وری تولید کمک می‌کنند از مهمترین کارکردهای این شهرکها در صورت راه اندازی خواهد بود.

مدیر پیشین گروه اقتصاد و بازاریابی پژوهشکده زعفران گفت: برای تحقق این گونه پروژه‌ها باید امتیازات ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شود تا نیروی انسانی و متخصص که عمدتا در کلانشهرها متمرکز هستند بتوانند به آنجا بروند.

محتشمی افزود: ضروری است دولت نیز حمایت خود را به صورت حاشیه‌ای و با اجرای معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌ای برای سرمایه گذاران و اعطای تسهیلات قبل از برداشت زعفران به اجرا گذارد.

وی ادامه داد: اهمیت این موضوع به ویژه با توجه به نزدیکی مناطق عمده زعفران در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی به مرزهای تجاری بیش از پیش آشکار شده است و امید آن را می‌دهد که بتوان این شهرک‌ها را به یکی از مناطق ویژه تولید و صادرات زعفران به شرق آسیا و حتی اتحادیه تجاری اوراسیا تبدیل کرد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یازده =

دکمه بازگشت به بالا