کهگیلویه و بویراحمدمحیط زیست

با تامین اعتبار تصفیه‌خانه باشت تکمیل می‌شود

سرپرست شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: تصفیه خانه باشت به دنبال اخذ اعتبار تکمیلی برای پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، اسفندیار برخه اظهار کرد: در صورت تحقق این امر زمینه شتاب بخشی به طرح فراهم می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه شهر باشت در سال ۱۳۹۷ آغاز شده افزود: تاکنون ۱۵ کیلومتر از خط انتقال تصفیه خانه این شهر اجرا شده است. طرح تصفیه خانه باشت با هدف اجرای شبکه و جمع آوری فاضلاب‌های شهری اجرا می‌شود و افزون بر ارتقای سطح بهداشت محیط، زیست محیطی، امکان استفاده مجدد از پساب فاضلاب تصفیه شده برای مصارف فضای سبز و سایر بخش‌ها را فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد نیز در این بازدید با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به زمین‌های کشاورزی دشت باشت یکی از طرح‌های مهم در حال اجرای شهرستان است، تاکید کرد: تلاش می‌شود با رفع موانع این طرح شتاب گیرد.

رسول فرهادی ابراز کرد: باشت دارای استعدادهای زیادی در بخش کشاورزی‌ست و توجه به این بخش در رفع معضل بیکاری و اقتصاد این شهرستان اثربخش خواهد بود.

نماینده مردم شهرستان‌های باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید خواستار رفع مشکلات و سرعت بخشیدن به طرح های عمرانی در دست اجرای شهرستان باشت شد.

سید ناصر حسینی پور با اشاره به اینکه آبرسانی به دشت باشت، پل شوش و لیراب، چاه انتقال آب به شهرهای باشت و بوستان و روستاهای حوزه چاه تلخ از مهم‌ترین پروژه‌های در حال اجرای باشت است تاکید کرد: بهره‌برداری از این طرح‌ها می‌تواند به رفاه حال مردم این مناطق کمک کند.

شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در ۱۱۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا