خراسان رضویگلخانه و گیاهان دارویی

با همت بانوان شهرستان جوین ۱۴ واحد گلخانه‌ای راه‌اندازی شد

مدیر جهاد کشاورزی جوین در خراسان رضوی گفت: گلخانه‌های کوچک مقیاس، یکی از راهبردهای توسعه کشاورزی این شهرستان است که در این مسیر، با همت بانوان ۱۴ واحد گلخانه‌ای راه‌اندازی شده است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، علی اکبر قارزی در این خصوص گفت: بانوان این شهرستان در حوزه کشاورزی، نقش آفرینی فعالی دارند و تاکنون واحدهای گلخانه‌ای کوچک مقیاس بسیاری، به همت بانوان کشاورز جوینی، تاسیس شده است.

 

قارزی همچنین ادامه داد: جهت حمایت از ساخت گلخانه‌های کوچک مقیاس تا ۳۰۰ مترمربع، علاوه بر صدور پروانه رایگان، تسهیلات مناسب به متقاضیان با توجه به سطح زیر کشت و نوع محصول، ارائه می‌شود.

وی گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای، باعث افزایش بهره‌وری در تولید محصولات خواهد شد. گستره سطح کشت به روش گلخانه‌ای در جوین ظرف ۷ سال اخیر، ۵ برابر بیشتر شده و هم‌اینک به حدود ۳۰ هزار مترمربع، رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی جوین اظهار کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای، موجب افزایش بهره‌وری در اقتصاد کشاورزی و مدیریت راهبردی آب است و استفاده از این روش، موجب افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی می‌شود و حجم تولید را در فضای کشت کوچک را، به چندین برابر می‌رساند. / ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا