خراسان جنوبیگلخانه و گیاهان دارویی

با کاشت بذر‌ گیاهان دارویی می‌توانیم شاهد حفظ محیط زیست باشیم

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح ۳ در ۱۴ گفت: این بذر‌ها طی ۳ روز در ۱۴ رویشگاه با کمک بهره‌برداران بومی و ستاد‌های مردمی کاشته خواهد شد.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، طرح بذرپاشی گیاهان دارویی ویژه استان در ۵ هزار و ۴۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

علیرضا نصرآبادی افزود: بیشترین بذر گیاهان دارویی مربوط به آنغوزه است که در سال‌های گذشته ثابت شده به لحاظ رویشی و مقاومت در برابر خشکسالی با اقلیم استان سازگاری دارد و درآمد مطلوبی را نصیب بهره برداران کرده است.

وی توسعه‌ی رویشگاه‌های گیاهان دارویی، اشتغالزایی در راستای تولید و تامین معیشت بهره برداران را از اهداف مهم این طرح دانست و گفت: در پی کاشت این بذر‌ها و تعهدی که برای بهره برداران در حفظ و نگهداری آن‌ها ایجاد خواهد شد، می‌توانیم شاهد حفظ محیط زیست در مناطق رویشی و حفاظت آب و خاک در شرایط موجود، باشیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: اجرای این طرح از ابتدای دی ماه در رویشگاه‌های مشخص شده انجام می‌شود که در صورت مشارکت بیشتر انجمن‌های منابع طبیعی و افراد محلی می‌توانیم سطح بذرپاشی را افزایش دهیم. / خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا