اصفهانهواشناسی

برقراری جوی پایدار به همراه افزایش آلودگی در آسمان اصفهان

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی اصفهان گفت: از امروز تا اواخر هفته با استقرار جو نسبتاً پایدار در مناطق مرکزی و صنعتی استان افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش دید و کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، ابراهیم هنرمند اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر خروج موج ناپایدار و سپس استقرار جو نسبتاً پایدار بر روی استان است.

 

وی افزود: بر این اساس وضعیت جوی در اکثر مناطق استان به ‌صورت قسمتی ابری و مه‌ صبحگاهی، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید و در جنوب استان باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره هواشناسی گفت: با بیان اینکه رگبار پراکنده و رعد و برق در مناطق شرقی، شمال شرقی و جنوبی دور از انتظار نیست، از امروز چهارشنبه تا اواخر هفته با استقرار جو نسبتاً پایدار، در اکثر مناطق استان آسمان صاف گاهی قسمتی ابری و وزش باد، در مناطق مرکزی و صنعتی استان افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش دید و کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

هنرمند با اشاره به اینکه کمینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان یک تا ۲ درجه کاهش و بیشینه دما در نیمه شرقی و شمال استان ۲ تا ۳ درجه افزایش خواهد داشت، بیان کرد: بیشینه دمای هوای شهر اصفهان ۱۸ و کمینه فردا ۳ درجه سانتی‌گراد و خور و بیابانک و چوپانان با ۲۰ و فریدون‌شهر با منفی ۳ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به میزان بارش در ۲۴ ساعت گذشته در استان خاطرنشان کرد: سمیرم با ۲۱، دهاقان ۱۰، ورزنه ۹، شهرضا ۶، فریدون‌شهر ۴، مبارکه و داران۳، نائین، کبوترآباد و زرین‌شهر ۲، نجف آباد ۱.۴، فرودگاه شهید بهشتی و شهر اصفهان با یک میلی‌متر بیشترین میزان بارش ثبت شده است./ فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا