آبزیان و زنبورداری

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و آبزیان در اصفهان

مدیرکل جهاد کشاورزی استان اصفهان در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان برگزار می‌شود، گفت: صنعت و دام و طیور کشور یک صنعت پیشرفته و با فناوری روز است که در سلامت و امنیت غذایی کشور نقش بسیار مهمی دارد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی، مهرداد مرادمند اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند این نمایشگاه موجب گردهمایی تولیدکنندگان و فعالان صنعت دام و طیور و ایجاد یک خرد جمعی و تبادل تجارب بین اهالی این صنعت می‌شود و در کنار این نمایشگاه کارگاه‌های آموزشی با حضور محققان و مُروجین کشاورزی برگزار می‌شود.

 

مرادمند ادامه داد: امسال شاهد حضور وزیر کشاورزی اقلیم کردستان عراق در این نمایشگاه بودیم که در راس یک هیات تجاری از این نمایشگاه دیدن کردند و از دیروز مشغول رایزنی با تعدادی از تولیدکنندگان مطرح استان هستند.

مدیرکل جهاد کشاورزی اصفهان از بازدید وزیر کشاورزی اقلیم کردستان عراق از برخی واحدهای صنعتی شاخص استان خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم خروجی خوبی از این نمایشگاه داشته باشیم و برگزاری این نمایشگاه باعث اعتلای صنعت دام و طیور کشور شود.

وی تاکید کرد: اصفهان جزو استان‌هایی‌ست که نقش ویژه‌ای از نظر مقدار و کیفیت محصول و میزان اشتغال در پررنگ کردن تولیدات محصولات صنعت دام و طیور کشور داشته است.

مرادمند ادامه داد: استان اصفهان با تولید سالیانه ۱/۵ میلیون تُن شیر خام رُتبه نخست تولید شیر کشور و با تولید ۲۰۵ هزار تُن، رتبه دوم تولید مرغ و با تولید ۱۰۵ هزار تُن تخم مرغ مقام دوم تولید تخم مرغ کشور را دارد.

وی به رُتبه چهارم تولید عسل استان در کشور اشاره کرد و گفت: اصفهان رُتبه نخست تولید گوشت بوقلمون و رُتبه نخست تولید گوشت شترمرغ را دارد و در سرجمع تولید محصولات پروتئینی کشور رتبه اول را داراست./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا