هواشناسی

بسته شدن راه‌های ارتباطی کوهرنگ با تداوم بارش‌ها

 فرماندار کوهرنگ گفت: با بارش بیش از ۳۰ سانتی متر برف در ارتفاعات و گردنه‌های شهرستان کوهرنگ راه ارتباطی ۲۲ روستای این شهرستان بسته شده است.

 

به گزارش خبر کشاورزی، مرتضی زمانپور افزود: راه ارتباطی ۱۵ روستا در دهستان موگویی بخش مرکزی و هفت روستای بخش بازفت شهرستان بر اثر شدت بارش برف مسدود است و راهداران در تلاش برای بازگشایی محورها هستند.

به گفته وی،هم‌اینک بارش شدید برف و باران و کولاک در ارتفاعات و گردنه‌های شهرستان ادامه دارد و بنا بر پیش‌بینی هواشناسی این بارش‌ها تا بعداز ظهر یکشنبه ادامه دارد.

زمانپور ادامه داد: بارش سامانه فعال در شهرستان کوهرنگ تاکنون هشت سانتی‌متر برف در ایستگاه چلگرد و بیش از ۳۰ سانتی‌متر برف در ارتفاعات به همراه داشته است.

فرماندار کوهرنگ تصریح کرد: بارش باران نیز تاکنون ۸۶ میلیمتر گزارش شده که در مجموع بارش‌های سال آبی این شهرستان از اول مهر تاکنون را به ۱۳۱ میلیمتر افزایش داده است.

زمانپور از کُند شدن تردد در محورهای ارتباطی شهرستان به ویژه گردنه‌های چری، تاراز و شاه‌منصوری شهرستان خبر داد و گفت: تردد در این محورها اگر چه همچنان برقرار است اما تنها با زنجیرچرخ امکانپذیر است.

شهرستان کوهرنگ از مناطق کوهستانی وبرف‌گیر چهارمحال و بختیاری در ۹۰ کیلومتری مرکز این استان قرار دارد.

سامانه بارشی فعال در این شهرستان از روز جمعه فعال شده و بعدازظهر یکشنبه به فعالیت خود در این منطقه خاتمه می‌دهد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا