اصفهاناقتصاد کشاورزی

به دلیل گرانی برنج ایرانی میزان مصرف‌کننده آن بسیار کاهش یافت

رئیس اتحادیه خوار و بار و آجیل اصفهان گفت: در حال حاضر به دلیل گرانی برنج ایرانی میزان مصرف کننده آن بسیار کاهش یافته است و اغلب از برنج‌های خارجی استفاده می‌کنند. خوشبختانه با توجه به اکثریت مردم، برای تأمین برنج خارجی مشکلی وجود ندارد.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مصطفی بحق اظهار کرد: در دوران ممنوعیت واردات با وجود فراوانی برنج‌های انبار شده بود، اما عده‌ای از عرضه خودداری کرده و این اقدام باعث گرانی این محصول شد. اما اکنون با رفع ممنوعیت و سفارش‌های جدید، انبارداران مجبور به عرضه برنج‌های خود به بازار شده‌اند.

وی افزود: بر این اساس واردات، باعث فراوانی محصول و مانع گران شدن برنج خارجی می‌شود اما برنج ایرانی به دلیل خشکسالی، کاهش کشت و دو برابر شدن هزینه‌های تولید، امکان ارزان‌تر شدن را ندارد و حتی کشاورزان از این قیمت فعلی هم ناراضی هستند.

رئیس اتحادیه خوار و بار و آجیل اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل گرانی برنج ایرانی میزان مصرف کننده آن بسیار کاهش یافته است و اغلب از برنج‌های خارجی استفاده می‌کنند. خوشبختانه با توجه به اکثریت مردم، برای تأمین برنج خارجی مشکلی وجود ندارد.

بحق یادآور شد: با تصمیم جدیدی هم که برای توزیع کالاهای اساسی مانند برنج، روغن و شکر از طریق کارت ملی افراد گرفته شده است، قطعاً شرایط توزیع این کالاها نسبت به قبل بهتر می‌شود.

وی اظهار کرد: با اجرای این طرح، از طرفی اقلام مورد نیاز مردم به طور ساماندهی شده و به میزان لازم به دست آن‌ها می‌رسد و از سویی هم با نرخ مناسب‌تر از بازار آزاد، توزیع می‌گردد.

‌رئیس اتحادیه خوار و بار و آجیل اصفهان با بیان اینکه با پایان ممنوعیت واردات برنج، نرخ این محصول هم متعادل‌تر شد، گفت: فعلاً محموله‌های جدید برنج وارد کشور نشده است. / ایمنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا