زراعت و باغبانیگلستان

تاکنون دولت توجهی به صادرات غیر نفتی نداشته است

 نایب رئیس کمیسیون تخصصی کشاورزی اتاق ایران گفت: یکی از مسایلی که در بخش کشاورزی به آن توجه نشده، حوزه باغداری‌ست؛ بنابراین رویکرد دولت در این بخش اهمیت به حوزه باغداری‌ست.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، امیر یوسفی اظهار کرد: هرچند کشت محصول گندم در استان منجر به تامین امنیت غذایی کشور می‌شود؛ اما تاکنون این محصول سودی برای کشاورزان گلستانی نداشته است.

 

نایب رئیس اتاق بازرگانی گرگان با بیان این نکته که تاکنون دولت توجهی به صادرات غیر نفتی نداشته، افزود: برابر سیاست‌های فعلی دولت در حال حاضر صادرات محصولات غیرنفتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او با تاکید بر این که صادرات محصولات کشاورزی اولویت اول اتاق ایران است، اضافه کرد: در اتاق بازرگانی توسعه محصولاتی پیگیری می‌شود که ارزآوری بیشتری داشته باشند.

این فعال اقتصادی ادامه داد: محصولات باغی انار در استان از این جهت حایز اهمیت است که متناسب با اقلیم استان بوده و کم آب بری آن، جوابگوی تنش خشکسالی استان است.

یوسفی از گندم به عنوان محصول استراتژیک استان یاد کرد و گفت: هرچند کشت محصول گندم در استان منجر به تامین امنیت غذایی کشور می‌شود اما تاکنون این محصول سودی برای کشاورزان گلستانی نداشته است بنابراین باید به دنبال محصولاتی برویم که برای استان درامد و صادرات بیشتری داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون تخصصی کشاورزی اتاق ایران یکی از راه‌های پیشرفت اصلی استان را توسعه بخش کشاورزی اعلام کرد و افزود: اگر صادرات محور حرکت کنیم درآمد بخش کشاورزی استان افزایش چشمگیری می‌یابد.

او توجه به باغداری را در حوزه کشاورزی ضروری برشمرد و افزود: توسعه محصولات باغی استان به جز صادرات برای خودکفایی کشور هم بسیار دارای اهمیت است. / بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا