خراسان رضویدام و طیور

تا دی‌ماه، هیچ مشکلی در تامین مرغ خراسان رضوی نخواهیم داشت

مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: تا اواسط دی ماه تولید مرغ در خراسان رضوی افزایش می‌یابد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، محمدمهدی یعقوب‌زاده در خبری اعلام کرد: تلاش ما بر آن است که تا دیماه امسال تولید مرغ در استان خراسان رضوی افزایش چشمگیری داشته باشد و از این بابت هیچ مشکلی در تامین مرغ نخواهیم داشت.

یعقوب زاده در ادامه تاکید کرد: تلاش ما بر آن است که تا دیماه امسال تولید مرغ در استان خراسان رضوی افزایش چشمگیری داشته باشد و از این بابت هیچ مشکلی در تامین مرغ نخواهیم داشت و همچنین برنامه‌ریزی شده در ایام تعطیلات نوروز تولید مرغ تا ۲۰ درصد افزایش یابد.

مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: پیش از این به طور متوسط در هر روز ۵۷۰ تن مرغ در استان تولید می‌شد که تقریبا ۵۵ درصد آن در مشهد و ۴۵ درصد مابقی در شهرستان‌های استان توزیع شده است.

وی همچنین تصریح کرد: مصرف روزانه مرغ در خراسان رضوی ۵۵۰ تن است و در حال حاضر قیمت مصوب مرغ منجمد ۲۰ هزار تومان و قیمت مصوب مرغ گرم در بازار ۳۱ هزار تومان به ازای هر کیلوست که در حال حاضر با توجه به افزایش تولید مرغ قیمت آن به کمتر از ۳۰ هزار تومان رسیده است.

یعقوب زاده در خاتمه متذکر شد: در حال حاضر فرایند تولید تخم مرغ در استان به صورت مطلوب دنبال و پایین‌تر از قیمت مصوب توزیع می‌شود و درخواست ما از مردم این است که در صورت مشاهده قیمتی بالاتر از نرخ‌های تعیین شده، موضوع را از طریق اتاق اصناف مشهد با شماره‌های ۱۲۴ یا ۳۱۷۳۰ و یا شماره پیامک ۳۰۰۰۱۳۴۱۲۴ در میان بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =

دکمه بازگشت به بالا