محیط زیستمرکزی

تخصیص اعتبار جهت بخش آبخیزداری استان مرکزی

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی مرکزی گفت: ۹۰ میلیارد ریال اعتبار جهت کنترل روان‌آب‌های سطحی به این استان اختصاص یافته است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، رضا عظیمی افزود: این اعتبارات برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و کنترل روان‌آب‌های سطحی شهرستان‌های ساوه، زرندیه، اراک، خمین و شازند به استان مرکزی اختصاص یافته‌ است.

 

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با تخصیص این مبالغ مالی، ۱۰۰ هزار متر مکعب از روان‌آب‌های سطحی استان مرکزی در حوزه آبخیز شهرستان‌های مذکور کنترل و مدیریت شود.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: عملیات آبخیزداری با اختصاص این اعتبارات در سطح ۹ هزار هکتار از اراضی آبخیز استان اجرا می‌شود.

عظیمی گفت: ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری، کنترل و مدیریت روان‌آب‌ها حوزه آبخیز استان امسال به این اداره کل ابلاغ شده و تاکنون حدود ۳۳ درصد آن اختصاص یافته‌ است. ۸۷ میلیون متر مکعب عملیات آبخیزداری و کنترل روان‌آب‌ها تاکنون در حوزه‌های آبخیز استان مرکزی اجرای شده‌ است.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا