اقتصاد کشاورزی

تخلفات متعدد فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهرستان ری

رئیس اتاق اصناف شهرستان ری با اشاره به تخلفات متعدد فروشگاه‌های زنجیره‌ای اعلام کرد: تقلب، ارائه کالاهای تاریخ گذشته، مغایرت قیمت و تبلیغات خلاف واقع از جمله تخلف این فروشگاه‌هاست که توسط بازرسان شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع ذیربط ارجاع می‌شود.

 

به گزارش خبر کشاورزی، لطف الله ستاره با اشاره به تشدید بازرسی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرستان ری، به خبرنگاران گفت: از ابتدای سال در پی شکایت‌های متعدد مردمی طرح بازرسی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای ری بر اساس ماده ۶۸ قانون نظام صنفی آغاز شد و از ابتدای دی‌ماه بنا بر ابلاغ اتاق اصناف ایران طرح ویژه بازرسی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای تشدید شد.

این مسئولبا بیان اینکه بازرسی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای این شهرستان به صورت مداوم انجام می‌شود، افزود: ۱۰۰ برگ جریمه به ارزش ۵۲۰ میلیون ریال در دی‌ماه ۹۹ برای این فروشگاه‌ها صادر شد.

وی با بیان اینکه اغلب تخفیفات این فروشگاه ها واقعی نیست، ابراز داشت: مردم در خرید از فروشگاه های زنجیره ای نسبت به قیمت کالا پس از ارائه فیش دقت داشته باشند زیرا که غالباً قیمت نهایی کالا پس از خرید با اعمال تخفیفات از سوی فروشگاه، از قیمت مصرف کننده روی کالا بیشتر منظور شده است.

رییس اتاق اصناف شهرستان ری با بیان اینکه تیم‌های بازرسی اتاق اصناف به صورت مستمر فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای را رصد و بررسی می‌کنند، یادآور شد: سازمان صمت و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده به صورت روزانه قیمت کالاها را اعلام می‌نمایند لذا مصرف‌کنندگان می‌توانند قیمت‌ کالاها را تطبیق داده و فریب تبلیغات و  تخفیفات غیرواقعی را نخورند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا