هرمزگانهواشناسی

تداوم ناپایداری‌های جوی در هرمزگان

مدیر کل مدیریت بحران هرمزگان گفت: با توجه به ناپایداری‌های دریایی سرعت وزش باد به ۵۵کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج نزدیک به ۲۰۰ سانتی‌متر خواهد رسید.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مهرداد حسن زاده اظهار کرد: طبق اعلام هواشناسی هرمزگان از بعد از ظهر سه‌شنبه ۲ تا بعد از ظهر روز پنج شنبه ۴ آذر ماه با تاکید بر روز چهارشنبه ۳ آذرماه بعلت ناپایداری‌های دریایی، وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریا را در خلیج فارس، تنگه هرمز و نقاطی از دریای عمان با تاکید بر جزایر خلیج فارس (ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک،کیش، لاوان، سیری، هنگام، لارک، جنوب و غرب جزیره قشم را شاهد خواهیم بود.

 

وی با اشاره به مناطق تحت تاثیر ناپایداری‌ها دراستان، اظهار کرد: طی روزهای یاد شده به دلیل وزش باد شدید در مناطق ساحلی اختلال در فعالیت‌های دریایی، اختلال در تردد شناورهای سبک و شناورهای مسافربری و آسیب به تورهای صیادی را در پی خواهد داشت، به همین منظور  تقاضا می شود توصیه های ایمنی در زمینه تردد ایمن شناورهای مسافربری به ویژه در مسیر تردد جزایر غربی توجه لازم به عمل آید.

حسن زاده اضافه کرد: از هم استانی‌های عزیز درخواست می شود از فعالیت و تردد شناورهای سبک، فعالیت تفریحی و شنا به ویژه در جزایر خلیج فارس و همچنین از تردد کشتی های تجاری به سمت بنادر بوشهر و خوزستان خودداری شود./ فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =

دکمه بازگشت به بالا