تهرانزراعت و باغبانی

تهران؛ رتبه نخست کشوری در تولید گندم را دارد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه ۲۰۰ هزار تن گندم در سال زراعی گذشته در این استان تولید شد، خاطرنشان کرد: متوسط عملکرد محصول در هکتار معادل ۶ تن است که رتبه نخست کشوری به استان تهران اختصاص دارد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، عباسعلی عامری با بیان اینکه بیشتر اراضی کشاورزی این استان به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز و محصولات با جدیدترین شیوه‌ها تولید می‌شود گفت: سال زراعی گذشته ۲۰۰ هزار تُن گندم در این استان تولید شد.

 

وی به وضعیت تهران از نظر تولید محصولات زراعی و باغبانی اشاره و اضافه کرد: این استان با دارا بودن ۱.۲ درصد سطح زیرکشت کشور معادل ۶.۹ درصد از تولیدات باغبانی را تولید می‌کند که از لحاظ تولید، رتبه سه کشور و از لحاظ سطح زیر کشت رتبه ۲۰ را به خود اختصاص داده‌ است.

عامری با یادآوری محدودیت سطح اراضی در استان تهران ادامه داد: کشاورزی این استان از بهره وری مناسب برخوردار است و بیشتر اراضی کشاورزی به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تاکید کرد: محصولات ‌کشاورزی استان با جدیدترین شیوه‌های نوین کشاورزی تولید می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، اظهار داشت: کاهش نزولات آسمانی و پایین رفتن سفره های زیر زمینی ایجاب می کند که ما سراغ محصولات کم آب بر و یا روش‌های نوین آبیاری برویم و این رویه در واحدهای کاشت گلخانه ای اجرا شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: خشکسالی اخیر علیرغم شکننده کردن شرایط، کمترین آسیب را به بخش کشاورزی این استان وارد کرد؛ اگر چه استمرار خشکسالی به دلیل محدودیت منابع به ویژه آب‌های سطحی زمینه ساز شتاب گیری در روند اصلاح الگوی کشت خواهد بود. / ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − دو =

دکمه بازگشت به بالا