تهراندام و طیور

توزیع مرغ گرم در روزهای جمعه، از امروز شروع شد

مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام تهران گفت: به دستور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی از امروز توزیع مرغ گرم برای جبران توزیع در روزهای تعطیل در ۱۰ میدان شهرداری تهران آغاز شده و قرار است در روزهای آینده افزایش یابد.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، به نقل از فارس، رضا سالمی در پاسخ به اینکه چرا بین قیمت مصوب ۲۴۹۰۰ تومان مرغ و قیمتی که در بازار به فروش می رود فاصله وجود دارد، گفت: این نرخ برای سال گذشته است اما از ابتدای امسال قیمت کارگر، حمل و نقل و دیگر نهاده ها ا افزایش یافته و قیمت تمام شده تولید را بالا برده است.

وی در پاسخ به اینکه برخی کاهش تولید را دلیل بالا رفتن قیمت مرغ عنوان می کردند و آیا تولید کاهش یافته است؟ گفت: ماههای گرم تا بستان باعث شده بود مرغ ها وزن نگیرند و به این دلیل تولید کاهش یافته بود و البته جوجه ریزی هم کمتر شده بود، اما در تیر و مرداد جوجه ریزی ۱۰ میلیون قطعه افزایش یافته و با پیش رفتن به ماه های سرد و خنک وزن مرغ هم بیشتر شده و تولید رابیشتر خواهد کرد.

به گفته این مسئول امروز در میادین، جلال آل احمد، صادقیه، شهید لواسانی، شهید هروی، شهیدا سردار جنگل، آزادگان، معلم، آزادی،تهرانسر و نواب مرغ گرم توزیع شده و در روزهای آینده در ۲۱ میدان شهرداری مرغ توزیع خواهد شد.

قیمت مرغ به محدوده ۲۳ هزار تومان رسید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − نه =

دکمه بازگشت به بالا