اقتصاد کشاورزیقزوین

تولید مرغ در قزوین هیچ مشکلی ندارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: هیچ مشکلی از حیث تولید مرغ در استان قزوین وجود ندارد و مرغداری‌های استان برای تولید بر میزان تقاضای مصرف بازار قزوین آمادگی لازم را دارند.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، فاطمه خمسه ۱۲ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۲۱۶ قطعه مرغ گرم (غیر منجمد) نیمه نخست امسال با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار در استان تامین و توزیع شد.

 

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: این میزان مرغ گرم توزیع شده در بازار استان قزوین معادل ۲۴ هزار و ۷۲۴ تن بوده است.

وی اظهار داشت: چهار میلیون و ۶۰ هزار و ۲۵ قطعه مرغ معادل هفت هزار و ۹۳۸ تن در سه ماهه نخست امسال و ۸ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۱۹۱ قطعه معادل ۱۶ هزار و ۷۸۶ تن نیز در سه ماهه دوم سال جاری در بازار قزوین توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یادآور شد: مرغ‌های توزیع شده به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار از سه کشتارگاه بزرگ استان تهیه و تامین شده است.

این مسوول اظهار داشت: به دلیل اختلاف قیمت مرغ با استان های همسایه در مقاطعی از سال شاهد کاهش عرضه این محصول در بازار بودیم اما با تشدید نظارت بر مرغداری ها، کشتارگاه ها و واحدهای عرضه این مشکل خیلی زود مرتفع شد.

خمسه اظهار داشت: مرغداری‌ها و کشتارگاه‌های قزوین ابتدا باید نیاز مرغ داخل استان را تامین کنند و مازاد تولیدات خود را در سایر استان‌ها به فروش برسانند که به این موضوع با جدیت نظارت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به تامین نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها، افزود: مرغداری‌هایی که نهاده و خوراک به نرخ مصوب دولتی دریافت می‌کنند باید محصول خود را به نرخ ستاد تنظیم بازار و در داخل شبکه توزیع دولتی عرضه کنند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا