آذربایجان غربیهواشناسی

ثبت ۴۶ میلی‌متر بارش در مهاباد

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان بارش در این شهرستان به ۴۶ میلی‌متر رسیده و همچنان نیز ادامه دارد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، اردلان محمدپور اظهار کرد: با ورود یک سامانه بارشی به منطقه، بارش باران در شبانه‌روز گذشته در مناطق تداوم داشت و در این مدت بارش‌ها در پیرانشهر ۶۱ میلی‌متر، اشنویه ۵۹ میلی‌متر و نقده با ۴۴ میلی‌متر به ترتیب بیشترین بارندگی ثبت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه این سامانه تا اواخر امروز ادامه دارد، اضافه کرد: شدت بارندگی‌ها در منطقه امشب افزایش یافته و از امروز بعدازظهر به مرور کمتر و ثابت خواهد شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: طی ۲۴ ساعت گدشته بوکان با ۱۲ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و چالدران با منفی پنج درجه سردترین شهر استان بوده است.

محمدپور اضافه کرد: در این مدت دمای هوای مهاباد بین ۳ و ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بوده که نسبت به روز گذشته ۲ درجه کاهش یافته است.

ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقا یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی‌ست./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا