زراعت و باغبانیفارس

جذب گردشگر و درآمد‌زایی؛ دلایل مهم افزایش سطح زیر کشت گل نرگس

مسئول باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: کاشت گل نرگس در این شهرستان از اوایل مهرماه آغاز و نیمه دی ماه زمان گل دهی و برداشت از نرگس زار‌های این شهرستان است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، زهرا پناه با بیان اینکه بزرگ‌ترین دیم زار نرگس کشور در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون است، تصریح کرد: تاکنون ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان کازرون به گل نرگس اختصاص دارد.

 

پناه ابراز کرد: سازگاری گل نرگس با اقلیم موجود، مقاومت نسبت به کم آبی در شرایط خشکسالی، امکان پرورش در فضای باز، اشتغال‌زایی، جذب گردشگر و درآمد زایی از علل مهم افزایش سطح زیر کشت این گل در شهرستان کازرون است.

او در خصوص تاثیرگذاری تولید این گل در اشتغالزایی و ارزش اقتصادی آن، گفت: نرگس زار‌های کازرون برای ۴۰۰ نفر بهره بردار به صورت مستقیم و حدود ۱۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

پناه با اشاره به این‌که غیر از گل شاخه بریده نرگس، فرآوری این گل در قالب اسانس مورد توجه قرار دارد، تاکید کرد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون این آمادگی را دارد که تسهیلات ارزان قیمت در اختیار سرمایه‌گذارانی که متقاضی سرمایه‌گذاری این حوزه هستند قرار دهد تا بتوانیم ارزش افزوده بیشتری از گل نرگس داشته باشیم.

مسئول باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: شهلا، شش پر و معمولی از انواع گل نرگس‌های موجود در این شهرستان است. / باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا