سمنانمحیط زیست

جلوگیری از بیابانزایی با پویش کاشت نهال در سمنان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان گفت: ۱۰هزار هکتار از بیابان‌های استان در قالب پویش «ایران سرسبز» نهال کاری شد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، جعفر مرادی حقیقی اظهار کرد: پویش ملی و مردمی کاشت بذر و نهال با عنوان «ایران سرسبز، هر ایرانی یک نهال» با توجه به اهمیت حفظ خاک از امروز در پارک جنگلی کومش آغاز شد.

 

وی افزود: بذرکاری و نهالکاری برای جلوگیری از فقر خاک و مقابله با فرسایش بادی و آبی در ۱۰ هزارهکتار از بیابان های استان سمنان انجام می شود.

مدیر کل منابع طبیعی با اشاره به اینکه بذرکاری بیابان‌های استان سمنان برای جلوگیری از فرسایش خاک در قالب این پویش آغاز شد، ابراز کرد: ایجاد پوشش گیاهی و مقابله با فرسایش آبی و بادی از امروز آغاز شد و تا پایان اسفندماه ادامه دارد.

مرادی حقیقی ادامه داد: پویش مردمی کاشت نهال در استان سمنان با کاشت سه هزار اصله نهال به نام شهیدان استان در بوستان‌های شهری و روستایی با کاشت نهال‌های همیشه سبز و غیرمثمر انجام می‌شود. با توجه به زمان مناسب کاشت بذر در مراتع در فصل پاییز، بذرکاری مراتع و مناطق ییلاقی استان سمنان انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری سمنان بیان کرد: با توجه به کویری بودن استان و تاثیر تغییر و تحولات اقلیمی بر خاک، اکنون شاهد گرد و غبار و افزایش بیابان‌ها هستیم.

محمد حمیدی اظهار کرد: اجرای طرح‌هایی مانند نهالکاری با هدف تثبیت خاک با کمک منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان و دهیاری‌ها و مردم باید در سطح گسترده انجام شود.

وی افزود: ایجاد فرهنگ کاشت نهال و نگهداری از درختان تاثیر بسزایی در زیباسازی شهری و ایجاد فضای سبز و جلوگیری از فرسایش خاک دارد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا