دام و طیور

حمایت صددرصدی از پرورش‌دهندگان مرغ آرین/همدان دارای رتبه ۱۳ تولید تخم‌مرغ

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه واردات مرغ مادر به کشور متوقف شده است گفت: زنجیره مرغ مادر در این استان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبر کشاورزی، به نقل از ایرنا علیرضا قراگزلو افزود: از خرداد ماه سال جاری کشورهایی که مرغ مادر تولید می کردند، از فروش به کشور خودداری کردند و با توجه به شرایط موجود، سیاستی که وزارت جهاد کشاورزی در پیش گرفته و در استان همدان نیز دنبال می‌شود ایجاد زنجیره مرغ آرین است.

قراگزلو اظهار داشت: تمام مرغ‌دارانی که جوجه ریزی مرغ آرین را انجام دهند، نهاده‌های آنها از ذرت و کنجاله تا واکسن و دارو به صورت ۱۰۰درصد تامین می‌شود و به مدت هشت ماه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان برای تولید هر قطعه مرغ مادر، تسهیلات با سود ۶ درصد تعلق می‌گیرد، همچنین تضمین خرید جوجه‌ها در صورت جذب نشدن در بازار وجود دارد و برای صادرات مرغ و جوجه‌ها هیچ مانعی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان مرغ مادر آرین به صورت صددرصدی حمایت می شوند و برای هر جوجه ۲۰۰ هزار تومان وام در نظر گرفته شده است ادامه داد: مبلغ وام برای هر عدد مرغ گوشتی نیز با تامین نهاده و تخفیف ۵۰ درصدی بیمه است.

قراگزلو گفت: با تشکیل مرغ آرین مرغ سایز با وزن یک کیلو و ۸۰۰ گرم در اختیار مردم قرار خواهد گرفت که این مرغ ها در سلامت مردم بسیار موثر خواهند بود.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی همدان اظهار امیدواری کرد: با ایجاد مرغ لاین آرین به طور قطع شاهد تنظیم بازار مرغ خواهیم بود چراکه صنعت طیور امروز بعد از نفت بزرگترین سرمایه گذاری است و باید بتوانیم گام های موثرتری در زمینه تولید و صادرات و همچنین تنظیم بازار در آینده برداریم.

قراگزلو افزود: هم اکنون استان همدان رتبه ۱۳ تولید تخم مرغ در کشور را دارد و ۴۰ هزار تن تخم مرغ در استان تولید می شود و تا اواخر آبان ماه نیز نزدیک به ۱۰۰ هزار قطعه به واحدها افزوده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا