بدون دسته بندی

خرید تضمینی بیش از ۲۶ هزار تن گندم مازاد در خراسان‌ رضوی

رییس شرکت غله و خدمات بازرگانی سبزوار گفت: از ابتدای فصل خرید گندم تاکنون ۲۶ هزار و ۵۰۰ تن محصول مازاد بر مصرف از کشاورزان شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در غرب استان خراسان رضوی خریداری شده است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مهدی فاضلی نیا  افزود: این میزان گندم تولیدی کشاورزان منطقه به وسیله ۱۰ مرکز خرید دولتی، خصوصی و مباشری خریداری شده است.

 

وی ادامه داد: قیمت پایه تعیین شده برای خرید تضمینی گندم در سال جاری با افزایشی ۱۰۰ درصدی نسبت به پارسال، هر کیلوگرم ۵۰ هزار ریال اعلام شده است که این قیمت با احتساب چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید خواهد بود.

رییس شرکت غله و خدمات بازرگانی سبزوار با اشاره به این که خرید تضمینی گندم کشاورزان تا پایان ماه جاری ادامه دارد گفت: عمده مطالبات کشاورزانی که محموله‌های گندم خود را به مراکز خرید تضمینی تحویل داده اند تا اواخر مرداد به آنان پرداخت شده است.

فاضلی نیا افزود: سالانه ۴۵ هزار تن گندم به منظور تولید آرد از سیلو و سایر مراکز ذخیره سازی به ۲ کارخانه آرد شهرستان سبزوار حمل می‌شود.

وی ادامه داد: به علت کیفیت خوب گندم منطقه، دیگر کارخانه‌های آرد شهرستان‌های خراسان رضوی نیز متقاضی استفاده از گندم منطقه غرب خراسان رضوی هستند./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =

دکمه بازگشت به بالا