اردبیلمحیط زیست

خسارت ۱۵۰ میلیارد ریالی حوادث طبیعی در خلخال

سرپرست فرمانداری خلخال گفت: حوادث طبیعی امسال ۱۵۰ میلیارد ریال خسارت به این شهرستان وارد کردند در حالی که این حوادث هیچگونه تلفات جانی به همراه نداشته است.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، سید جواد یحیی‌زاده اظهار کرد: از این میزان ۱۰۰ میلیارد ریال بر اثر جاری شدن سیل و ۵۰ میلیارد ریال نیز بر اثر دیگر حوادث طبیعی در بخش‌های کشاورزی، شهری، عمرانی به این شهرستان خسارت وارد شده است.

 

وی با بیان اینکه فقدان امکان ارتباط اینترنتی در ۳۰ روستا و همچنین مشکل پوشش تلفن همراه در برخی از مناطق روستایی و محورهای مواصلاتی سرعت اطلاع رسانی از وقوع حوادث قهری را در این مناطق کاهش می‌دهد، گفت: انتظار از اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان اردبیل تکمیل پروژه‌های زیر ساخت ارتباطی این شهرستان و پوشش کامل ارتباط تلفن همراه در جاده‌های مواصلاتی این شهرستان است.

سرپرست فرمانداری خلخال ادامه داد: با توجه به افزایش تعداد ساختمان‌های بلند طبقاتی در شهر خلخال و فقدان وجود نردبان ۳۲متری در تنها ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری برای تهیه این وسیله از طریق سازمان همیاری شهرداری‌های کشور اقدام شده و انتظار می‌رود با پیگیری مستمر شهرداری امکانات اطفای حریق ساختمان‌های طبقاتی در اختیار آتش‌‍نشانی این شهر قرار گیرد.

یحیی زاده همچنین با بیان اینکه ۲۰ درصد از نانوایی‌های این شهرستان مجهز به سیستم حرارتی دوگانه‌سوز هستند، افزود: از مجموع ۱۴۸ واحد نانوایی شهری و روستایی این شهرستان درحال حاضر ۲۸ واحد نانوایی مجهز به سیستم دوگانه سوز حرارتی به عنوان سوخت جایگزین شده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته برای دوگانه سوز کردن سیستم حرارتی، حداقل ۲۰ درصد از مجموع نانوائی‌های موجود این شهرستان برای جایگزینی سوخت دوم در مواقع بحرانی اقدام شده، لازم است که متصدیان و صاحبان این واحدهای نانوائی در شرایط عادی هوا و قبل از بروز بحران نسبت به دریافت ذخیره سوخت گاز مایع برای استفاده در مواقع ضروری اقدام کنند.

سرپرست فرمانداری خلخال اظهار کرد: علاوه بر نانوائی‌ها انتظار از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های حساس خدمات‌رسان، تجهیز سیستم‌های حرارتی ساختمان‌های اداری خود به سامانه دوگانه سوز برای استفاده در زمان‌های افت فشار گاز و یا قطعی احتمالی آن است.

یحیی‌زاده اظهار کرد: بنا به تصمیم شرکت گاز استان اردبیل همه ادارات دولتی،نهادها،سازمانها و شرکت‌های دولتی خدمات‌رسان موظف به تنظیم حرارت تجهیزات گرمایشی خود بین ۱۸ تا ۲۱ درجه در اوقات اداری و همچنین نیمه فعال کردن این تجهیزات در زمان تعطیلی ادارات و رعایت الگوی مصرف گاز بوده و در صورت مشاهده مصرف گاز بیش از حد مجاز و معمول گاز دستگاه‌های اجرایی پرمصرف قطع خواهد شد. با فعال شدن کارگروه های ۱۵ گانه زیر مجموعه ستاد مدیریت بحران این شهرستان و تشکیل جلسات ماهانه توسط این کارگروه‌ها نیاز سنجی، آموزش و ایجاد آمادگی در بین اعضای کارگروه‌های تخصصی برای مقابله با بحران‌های احتمالی ضروری است .

وی با اشاره به افزایش آمار حیوانات مزاحم مردم  و سگ‌های ولگرد در سطح شهر خلخال و مناطق روستایی این شهرستان این امر را خطری جدی برای سلامت مردم اعلام و با اشاره به اعلام امادگی اداره منابع طبیعی برای واگذاری زمین جهت راه اندازی محلی برای جمع اوری ونگهداری سگ‌های ولگرد خواستار تلاش شهرداری در راه اندازی سریع این محل و رفع مزاحمت سگ‌های ولگرد از مردم این شهر شد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا