زراعت و باغبانیگلستان

در ۵ هزار هکتار از اراضی گلستان سیب زمینی کشت خواهد شد

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان مهم‌ترین مشکل کشاورزان برای کشت سیب زمینی در سال جاری را گران شدن بذر اعلام کرد و گفت: سال گذشته کشاورزان به علت سرمازدگی و پایین بودن قیمت خرید خسارت زیادی متحمل شدند.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مختار مهاجر شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران، گفت: در سال زراعی جاری در بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی گلستان سیب زمینی کشت خواهد شد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان افزود: برای خرید این محصول و فرآوری آن با سه کارخانه در خراسان شمالی قرارداد بسته شده است.

وی با تأکید بر این ایجاد صنایع وابسته، بیان کرد: صرفه جویی در مصرف آب و معرفی زراعت جایگزین کشت برنج، تناوب زراعی و حاصلخیزی خاک و همچنین تولید علوفه دامی (تفاله چغندر قند) از مزایای ایجاد کارخانه قند در گلستان است.

مهاجر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امسال در بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی استان سیب زمینی کشت خواهد شد و جهاد کشاورزی کود مورد نیاز برای حمایت از کشاورزان را تامین می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان اظهارکرد: در سال جاری چغندر قند در سطح ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی گلستان کشت شده و پیش‌بینی می‌شود که از سطح این اراضی ۲۰۰ هزار تن محصول برداشت شود./ مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا