لرستانمحیط زیست

دستگیری شکارچیان غیرمجاز در ازنا

مسئول پناهگاه حیات‌وحش سفیدکوه ازنا گفت: دو متخلف زیست‌محیطی حین شروع به شکار در منطقه حفاظت شده ازنا دستگیر شدند.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، ابراهیم قنبرزاده اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت محیط‌ زیست این منطقه حین گشت و کنترل در سطح پناهگاه حیات‌وحش، موفق به شناسایی و دستگیری دو نفر متخلف زیست‌محیطی و کشف یک قبضه اسلحه تک لول از آن‌ها شدند.

 

وی تصریح کرد: از این متخلفین زیست‌محیطی علاوه بر یک قبضه اسلحه تک لول ساچمه زنی، ۹ عدد فشنگ دست‌ساز غیرمجاز چهارپاره، ۶ عدد فشنگ ساچمه زنی، ۷ عدد پوکه و دو دستگاه دوربین چشمی کشف و ضبط شد.

مسئول پناهگاه حیات‌وحش سفیدکوه ازنا خاطرنشان کرد: این متخلفین که قصد شکار حیات‌ وحش را داشتند و همچنین در فصل ممنوعه و جفت‌گیری حیات‌ وحش وارد منطقه شده بودند و بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات شکار و صید اقدام به تیراندازی به سمت حیات‌ وحش نموده بودند که پس از چند ساعت تعقیب و گریز توسط محیط‌بانان این منطقه دستگیر شدند.

قنبرزاده اضافه کرد: با عنایت به اینکه عمل ارتکابی صورت گرفته بر اساس قوانین شکار و صید جرم محسوب می‌شود پرونده این متخلفین پس از بازجویی مقدماتی جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری شهرستان ارجاع و ادوات کشف شده از آن‌ها تا صدور رأی قطعی به‌صورت امانی زیر نظر این اداره باقی می‌ماند.

وی از همه دوستداران محیط‌ زیست تقاضا کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست‌محیطی آن را به نزدیک‌ترین اداره حفاظت محیط‌ زیست اطلاع و یا با سامانه تلفنی شبانه‌روزی ۱۵۴۰ تماس حاصل کنند./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا