کردستانمحیط زیست

دستگیری صیادان غیره مجاز در کامیاران

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کامیاران گفت: سه صیاد متخلف توسط محیط بانان در منابع آبی شهرستان دستگیر و تحویل قانون داده شدند.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، سامان سیفی اظهار کرد: در ادامه گشت و کنترل در مناطق تحت مدیریت حوزه استحفاظی اعم از زیستگاه‌های خشکی و آبی؛ مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان موفق به دستگیری سه صیاد غیر مجاز سهره و ماهی شدند.

وی ادامه داد: این متخلفان قصد داشتند با استفاده از موتور برق که یکی از زیان بارترین نوع ماهی گیری بوده و منجر به از بین رفتن تمامی آبزیان می‌شود، اقدام به ماهی گیری کنند که با تلاش محیط بانان یگان حفاظت در همان ابتدای کار دستگیر شدند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تصریح کرد: صیادان غیر مجاز علاوه بر صید ماهی، قصد صید سهره طلایی را نیز در دل داشتند که با حضور به موقع یگان حفاظت در اوایل کار، از ادامه کشتار ماهی‌ها بازماندند و از این متخلفان دو دستگاه موتور برق بزرگ، سه قطعه ماهی، دو قطعه سهره طلایی، دو عدد قفس فلزی نگهداری پرنده و یک تور ساچوک کشف و ضبط گردید.

شهرستان کامیاران با قرار گرفتن در کوهستان‌های زاگرس، داشتن منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان، سدهای گاوشان و زیویه، رودخانه‌های  سیروان، گاورود، رازآور، تنگی ور و میسورآب و آبشارهای متعدد،زیستگاه مناسبی برای دوزیستان، آبزیان و پرندگان می‌باشد./ ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =

دکمه بازگشت به بالا