سیستان و بلوچستانمحیط زیست

رفع تصرف بخشی از اراضی ملی در سیستان و بلوچستان

کارشناس حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: اراضی ملی با وسعت ۶۸۰ هکتار از دست متصرفان استان آزادسازی شد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، آرش موقری نیا اظهار کرد: این رفع تصرفات در قالب ۷۲ فقره در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان بوده است.

 

وی ارزش تصرفات این پرونده‌ها را ۱۰۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بیشترین رفع تصرفات این مدت در شهرستان‌های چابهار، زاهدان و نیکشهر انجام شده است.

کارشناس حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: با بیان اینکه عزم و اراده مجموعه منابع طبیعی و دستگاه قضایی مقابله با پدیده زمین خواری و برخورد قانونی با سوءاستفاده‌کنندگان از عرصه‌های ملی است، در این مدت ۱۴ فقره قاچاق سوخت در استان نیز کشف که در این زمینه ضمن دستگیری ۱۴ متهم ۱۲ دستگاه خودرو و ۲ دستگاه موتور توقیف شد.

موقری بیان کرد: حفاظت از اراضی ملی با رویکرد پیشگیرانه اولویت مهم و اصلی منابع طبیعی‌ست که در این راستا تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت مستمر عرصه‌های منابع طبیعی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی افزود: از آنجایی که تهدیدات جدی در منابع طبیعی و ملی توسط افراد سودجو انجام می‌شود می‌طلبد تمام دستگاه‌های دست اندرکار در این زمینه همکاری‌های لازم را با یکدیگر داشته باشند. از عموم مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تخریب و تصرف اراضی ملی فورا مراتب را به یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان‌های سیستان و بلوچستان اطلاع دهند.

کارشناس حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان از برگزاری مراسم پنجمین گرامیداشت روز ملی مقام جنگلبان و جان نثاران منابع طبیعی همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد و افزود: با حضور مسوولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جنگلبانان نمونه آرش موقری نیا و حسن کرمی زاده مورد تقدیر قرار گرفتند. افزون‌بر ۱۱ درصد از مساحت ایران به دلیل تنوع اقلیمی و وضعیت توپوگرافی رویشگاه گیاهان منحصر بفرد است به طوریکه از این گستره ۱۰،۵میلیون هکتار آن را مرتع، ۱،۲میلیون هکتار جنگل و ۵،۶ میلیون هکتار را بیابان تشکیل می‌دهد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − دو =

دکمه بازگشت به بالا