اصفهانزراعت و باغبانی

زعفران اصفهان با خراسان رقابت می‌کند

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان اظهار کرد: آغاز برداشت و فرآوری زعفران از اواخر مهرماه سال جاری در مناطق سردسیر استان و با گذشت زمان این عملیات در شهرستان‌های معتدل و گرمسیر گسترش پیدا می‌کند.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، احمدرضا رئیس با اشاره به افزایش سطح زیر کشت و تولید زعفران در اصفهان گفت: امسال ۱۵۰ هکتار افزایش سطح زیر کشت و ۲۰۰ کیلوگرم افزایش تولید داشته‌ایم.

به گفته وی با توجه به آب و هوای اصفهان و کمبود آب در این منطقه، زعفران از جمله محصولاتی‌ست که در طرح تغییر الگوی کشت به کشاورزان پیشنهاد داده می‌شود و با استقبال خوبی هم روبرو بوده است.

این مسئول با تأکید بر کیفیت زعفران اصفهان خاطرنشان کرد: استان اصفهان در تولید زعفران دارای رتبه چهارم بوده و تولیداتش قابل رقابت با استان‌هایی مانند خراسان و حتی باکیفیت‌تر هم است. بر این اساس می‌توان از زعفران، به عنوان یک محصول صادراتی مناسب نام برد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان تصریح کرد: جهاد کشاورزی همه ساله در جهات حمایت از توسعه کشت و فرآوری زعفران اقدام به برگزاری کلاس‌ها، کارگاه‌ها و بازدیدهای علمی و آموزشی و پرداخت تسهیلات کم بهره و یارانه به متقاضیان کشت زعفران دارد. ضمن آنکه برای نخستین مرتبه در استان، اقدام به راه‌اندازی کارگاه خرید و بسته‌بندی محصول زعفران از زعفران کاران استان شده است. / ایمنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا