تهرانهواشناسی

زنگ هشدار وضعیت قرمز هوا در تهران به صدا درآمد

اداره پایش و کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: از لحاظ غلظت آلایندگی امروز هوای پایتخت با شاخص لحظه‌ای ۱۵۴، در شرایط ناسالم (قرمز) برای همه گروه‌هاست.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز نیز روی شاخص ۱۴۸در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

 

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۴، اُزن با شاخص ۱۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۴ و مونوکسیدکربن با شاخص ۳۸ بود. ایستگاه پونک با شاخص ۱۱۳ و مسعودیه منقطه ۱۵ با شاخص ۱۱۵ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه دانشگاه علم و صنعت منطقه چهار با شاخص ۱۷۵، سوهانک با شاخص ۱۷۴ و شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۷۰ نیز ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال سه روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۶۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا