کرمانشاههواشناسی

سامانه ناپایدار جوی موجب کاهش دید در قصر شیرین شد

رییس اداره هواشناسی قصر شیرین گفت: ورود سامانه‌ ناپایدار و یک توده هوای غبارآلود به آسمان قصرشیرین، هم اکنون میزان دید افقی به یک هزار متر کاهش داده است.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، امیر پرویز نجفی افزود: اکنون میزان دید افقی در این شهرستان، ۹هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰ هزار متر) کمتر است. دمای فعلی هوای قصرشیرین را هشت درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت نسبی را ۹۶ درصد ذکر کرد و این شرایط تا روز پنجشنبه بر جو منطقه حاکم است.

وی اظهار کرد: بیشینه سمت و سرعت وزش باد در این منطقه شب گذشته‌ به ۱۷متر بر ثانیه معادل ۶۱کیلومتر بر ساعت رسید بود.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین در ادامه گفت: از ابتدای امسال تاکنون این شهرستان ۴۹روز درگیر گرد و خاک بوده که روزهای غبارآلود در فروردین هشت روز، اردیبهشت هشت روز، خرداد سه روز، تیر یک روز، مرداد چهار روز، شهریور هفت روز، مهر چهار، آبان چهار و آذر ماه ۱۰ روز بوده است.

نجفی اضافه کرد: میزان بارندگی شب گذشته ناشی از این سامانه نیز در قصرشیرین بسیار کم و به میزان ۶دهم بود.

کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه نیز گفت: اهالی قصرشیرین تا خروج از شرایط بحران از منزل مگر برحسب ضرورت و با استفاده از ماسک های مناسب خارج نشوند.

یحیی ذائبی افزود: هوای شهرستان های اسلام آباد غرب و سرپل ذهاب نیز  ناسالم بوده و در وضعیت هشدار قرار دارد. افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، سالمندان، مادران باردار و کودکان خارج نشوند و سایر افراد نیز فعالیت خود را کاهش دهند.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان‌های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است. قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 5 =

دکمه بازگشت به بالا