آذربایجان شرقیاقتصاد کشاورزی

سرای نوآوری در استان آذربایجان شرقی راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: سرای نوآوری فقط دنبال تحقیق و پژوهش نیست و تحقیق و پژوهش زمانی اثر گذار است که داخل بازار شود و بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گفت: سرای نوآوری با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه راه‌اندازی می‌شود و با توجه به بستر‌های مناسب کشاورزی در مراغه، نخستین سرای نوآوری محصولات فراسودمند کشاورزی و دامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه افتتاح شده است.

 

جوان پور اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مراغه زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده و انتظار حمایت و همراهی مسئولان شهرستان را  از شرکت‌های زیرمجموعه این مرکز داریم.

به گفته وی در صورتی که این نوآوری‌ها به بازار وصل نشوند اتفاقی نخواهد افتاد و همانند گذشته تنها شاهد نوآوری‌ها و ایده‌ها بر روی کاغذ خواهیم بود.

وی به اهداف این مراکز اشاره کرد و گفت: علاوه بر تولید، مدیریت، کیفیت، بهره‌وری و صادرات در دستور کار قرار دارد و به مهارت آموزی توجه ویژه‌ای خواهد شد.

فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز در این مراسم گفت: مجموعه‌هایی که ارتباط علم و عمل را ایجاد می‌کنند ارزشمند هستند و کشور ما در شرایط کنونی نیازمند این مجموعه‌هاست.
موسوی افزود: بیکاری اصلی‌ترین معضل کشور است و بیشترین قشر بیکار متاسفانه افراد تحصیل کرده هستند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی مراکز نوآوری می‌تواند پل ارتباطی بین پژوهش و کارآفرینی باشد و مشکل بیکاری با ایجاد چنین مراکزی کاهش خواهد یافت.

موسوی خاطرنشان کرد: به مرور زمان بسیاری از شغل‌های فعلی با ورود شرکت‌های دانش بنیان و هوش مصنوعی از بین خواهند رفت و از این اگر به فکر نباشیم به تعداد بیکاران افزوده خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه نیز در این مراسم گفت: این واحد دانشگاهی ضمن توجه به ظرفیت‌های کشاورزی مراغه و پایین بودن نرخ بهره‌وری محصولات این بخش، سرای نوآوری محصولات فراسودمند کشاورزی و دامی را راه‌اندازی کرده است.

محمدرضا ولیلو تحقیق و پژوهش را از ابزار‌های اساسی برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب دانست و افزود: ساختمانی با ۳ هزار مترمربع زیربنا برای فعالیت زیرگروه‌های این سرای نوآوری اختصاص یافته  است و مرکز رشد کشاورزی و دامی، مجموعه استارتاپی، پردیس‌های آموزشی و مهارتی و فن‌بازار از جمله زیرگروه‌های این سرای پژوهشی ست.

وی اضافه کرد: این مرکز حلقه وصل دانشگاه و صنعت خواهد بود و ایده‌ها را به کسب و کار و اشتغالزایی تبدیل خواهد کرد.

ولیلو به اقدامات معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مراغه اشاره کرد و گفت: شرکت در ۱۲ همایش‌های ملی و منطقی، ثبت ۶ اختراع، انتشار ۳۳ جلد کتاب و فصلنامه علمی و پژوهشی و اجرای ۳۴ طرح پژوهشی از جمله اقدامات معاونت پژوهشی‌ست. / خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا