هواشناسی

سفیدپوش شدن کوهرنگ

بخشدار مرکزی کوهرنگ گفت: احتمال بارش برف در شهر چلگرد و روستاهای مرکز شهرستان وجود دارد.

به گزارش خبر کشاورزی، امیر قلی‌نیا اظهار داشت: به دنبال بارش‌های پراکنده پاییزی در چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات زردکوه و کوه‌های اطراف نیاکان شهرستان کوهرنگ سفید پوش شد.

وی بارش‌های پراکنده در بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ را حدود ۱۲ میلیمتر تخمین زد و گفت: با گزارش مرکز هواشناسی چلگرد، بارش تا پایان هفته جاری تداوم خواهد داشت.شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.

بخشدار مرکزی کوهرنگ از استقرار نیروهای راهداری در محورهای مناطق برفگیر این بخش خبر داد و تصریح کرد: نیروهای راهور و امداد نجات جاده‌ای نیز آماده خدمت‌رسانی به مسافران و عشایر هستند.

وی به عشایر کوچرو و دامداران منطقه توصیه کرد، با توجه به تداوم و شدت بارندگی از استقرار در مسیر سیلاب و مناطق برفگیر خودداری کنند.

مسئول اداره هواشناسی کوهرنگ نیز با اشاره به تقویت توده بارش‌زا از بعد از ظهر پنجشنبه در این شهرستان، یادآور شد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا اواخر هفته جاری آسمان این منطقه با ناپایداری، افزایش ابر و وزش باد همراه است.

منصور مهربابادی تاکید کرد: با توجه به سردشدن هوا، احتمال بارش برف در شهر چلگرد و روستاهای مرکز شهرستان در روزهای پایان هفته دور از انتظار نیست .

به دلیل اینکه کوهرنگ بخشی از سرچشمه‌های رودهای کارون و زاینده‌رود است، بارش برف در این منطقه از اهمیت بالا و راهبردی برخوردار است و خشکسالی یک دهه اخیر در چهارمحال و بختیاری همواره سبب شده است که بارش برف در این منطقه اهمیت بالایی برای مردم داشته باشد./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − شش =

دکمه بازگشت به بالا