قزوینمحیط زیست

شناسایی ۱۸۰ متخلف زیست محیطی در قزوین

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قزوین گفت: ۱۸۰ متخلف زیست محیطی در استان به مراج قضایی معرفی شدند.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، مهدی طاهری افزود: متخلفان در مناطق حفاظت شده زیست محیطی استان قزوین مشغول شکار پستانداران، پرندگان و زنده‌گیری حیوانات بودند که با نگاه تیزبین محیط بانان دستگیر شده‌اند.

 

وی اضافه کرد: هنگام دستگیری شکارچیان غیرمجاز، ۲۵ قبضه سلاح شکاری و جنگی غیرمجاز و قاچاق نیز کشف که با هماهنگی دستگاه قضایی تحویل قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی قزوین شد.

این مسئول با بیان اینکه تمام نقاط حفاظت شده محیط زیست استان مجهز به دوربین مداربسته است، اظهار کرد: با افزایش تعداد نیروهای گشتی و همچنین تجهیزات محیط بانان به دوربین، به طور تقریبی تمامی نقاط مورد نظر تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست استان قرار دارد.

طاهری با بیان اینکه در فصل پاییز معمولا شکار پرندگان افزایش می‌یابد، یادآور شد: گونه‌های فاخته و کبک بیش از سایر گونه‌های پرنده در معرض خطر شکارهای غیرمجاز قرار دارند که در صورت مشاهده چنین اعمالی ماموران این یگان به طور جدی با متخلفان برخورد قانونی به عمل می آورند.

وی خاطرنشان کرد: گشت‌های محیط بانی با هدف جلوگیری و پیشگیری از هرگونه تخلف زیست محیطی به صورت شبانه روزی اجرایی شده و شهروندان می‌توانند در صورت بروز هرگونه تخریب و شکار مراتب را به سامانه ۱۵۴۰ گزارش دهند.

استان قزوین دارای سه منطقه حفاظت شده در باشگل تاکستان، رودبار الموت و طارم سفلی‌ست./ ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا