محیط زیستهرمزگان

صدور حکم سبز برای شکارچیان غیر مجاز در شهرستان بستک

مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: متخلفین شکار و صید در شهرستان بستک دستگیر و پرونده آنها به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، حبیب مسیحی تازیانی اظهار کرد: پس از بررسی توسط مراجع قضایی رای نهایی صادر شد و قاضی پرونده علاوه بر صدور محکومیت و پرداخت جرائم از سوی دادگاه نیز متخلف مکلف شد، طی مدت مشخص زیر نظر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نسبت به تهیه تصاویر و برشور مربوط به پرنده  تیهو (اهمیت گونه، تصاویر، پراکندگی و جمعیت تقریبی ) تهیه و نسبت به اشاعه فرهنگ زیست محیطی در منطقه و همچنین اطرافیان خود اقدام کند.

وی بیان کرد: در دو پرونده دیگر نیز متخلفین مکلف شدند تعدادی آبشخور در زیستگاه‌های حیات وحش شهرستان با نظر و نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بستک بسازند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: صدور این حکم سبز به منزله نگاه صحیح قاضی به حفظ محیط زیست و تعیین مجازات جایگزین حبس است و امیدوارم دستگاه قضائی با صدور احکام سبز، به فرهنگ‌سازی در زمینه محیط زیست کمک بیشتری کند.

تازیانی در پایان از حاجی زاده قاضی اجرای احکام کیفری و رییس دادگستری شهرستان بستک و قلندری قاضی صادر کننده رای تقدیر و تشکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا