آذربایجان شرقیاقتصاد کشاورزی

عدم تعادل در بین درآمد و هزینه تولید در نانوایی‌های هشترود

 رییس اتحادیه نانوایان هشترود اعلام کرد: نبود تعادل بین درآمد و هزینه در نانوایی‌های شهرستان، انگیزه فعالان این بخش را نیز تحت تاثیر قرار داده است و این موضوع می‌تواند به نوبه خود در کیفیت نان و شیوع توزیع نیز موثر باشد.

 

 

به گزارش خبر کشاورزی آنلاین، علی یعقوبیان  افزود:قیمت نان در این شهرستان با وجود بالا رفتن هزینه‌ها طی ۲ سال اخیر، افزایش نیافته و همین موضوع باعث دلسردی نانوایان از ادامه فعالیت در این صنف شده است.

 

وی ادامه داد: طی ۲ سال اخیر همه هزینه‌ها اعم از دستمزد کارگر، حق بیمه، مالیات و اجاره مغازه با افزایش روبرو بوده و اکنون دیگر پخت نان برای نانوایان مقرون به صرفه نیست تا جایی که امرار معاش آنان را با مشکل مواجه کرده است.

یعقوبیان با بیان اینکه به تعویق انداختن افزایش قیمت نان در شهرستان عاملی برای زیانده بودن واحدهای نانوایی است، افزود: اصلاح نرخ نان از مطالبه‌های به حق نانوایان به شمار می‌رود و از مسئولان و شورای آرد و نان شهرستان درخواست می‌شود تا یکسان‌سازی قیمت با شهرستان‌های همجوار را در دستور کار قرار دهند.

به گفته وی بهترین راهکار برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین شرایطی، افزایش قیمت متناسب با افزایش تورم سالانه است و ثابت نگه داشتن قیمت جوابگو نیست. / ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =

دکمه بازگشت به بالا